Egyedi ásvány- és gyöngyékszerek

Ékszerek, ásványok, gyöngyök

Itt találsz az ásványok feltöltéséről, tisztításáról leírást:.

- - Az ékszerek viselése: Gyöngy – és ásványékszereinket semmiképpen se viseljük sportolásnál, zuhanyozásnál, alvás közben. A tisztálkodó szerek károsíthatják az ékszerek felületét, a fűzőszálakat. Ékszereinkre károsak a kozmetikai szerek is. Ásványékszerekben aludni energetikailag is nagyon káros, semmiképp nem tegyük!

-- Ékszerek: Évezredes hagyománya van a drágakövek testen való viselésének. A drágakövek, nemesfémek a díszítésen túl speciális rezgéseikkel, energiamezejükkel kapcsolatba lépnek az ékszert viselő aurájával, és összesimulva felveszik egymás rezonanciáját. Ezért lehetséges, hogy egy ékszer megőrzi viselőjének energetikai lenyomatát, és előfordulhat, hogy egy szerencsétlen sorsú embertől örökölt ékszer, vagy drágakő akár balszerencsét is hordozhat magában.

Az örökölt, de még a frissen vásárolt köveket, ékszereket használat előtt érdemes energetikailag megtisztítani. Az ékszereket csupán egy nedves kendővel töröljük át, hogy a zsinór károsodását vagy elszakadását elkerüljük. Vegyük kézbe az alig benedvesített kendőt, majd többször húzzuk végig rajta az ékszert. Ezután a kendőt ki kell mosni, kezünket le kell öblíteni, ne vigyük vissza a szennyeződést.

- - Marokkő A kézbe véve, a kéz reflexzónáin keresztül hatnak szerveinkre. Hordhatjuk zsebünkben a számunkra kedves követ, így az ember és a kő energiamezője eggyé válnak egész nap, és különösen sugárzóak lehetünk.

- - A kövek tisztítása: A tisztításra azért van szükség, mert minden kristály olyan, mint egy kis mikrochip, vagyis tárolja az információkat, így a betegségeket is. Ezektől, pedig minden alkalommal meg kell szabadítanunk őket ahhoz, hogy hatékonyan gyógyítsanak. A kövek míg Hozzád eljutnak, sok információt magukba gyűjtenek. Többféle módszer ismeretes, pl  füstöléssel (a füstbe tartva – csak a tömjén és a boróka jó, 2-3 percre)  Sóval történő tisztítás:  min. 3-4 óra, de lehet egy éjszaka is. DeVigyázat! Ne rakjuk közvetlenül a sóra!!! A só a kövek nagy részével kémiai reakcióba lép! pl opál félék, kalcedon, krizopráz, vízachát, stb  Ezért a kristályokat tegyük üvegtálkába, amelyet azután egy tengeri sóval töltött nagyobb tálba ágyazunk. A só hatása az üvegen keresztül is érvényesül. Alkalmazható minden kő esetében, kivéve a borostyánt: napfénnyel, délidőben, a legerősebb UV sugárzással. A többi kő esetében ez tilos, mivel kifakítja színüket, pl ametiszt, rózsakvarc, fluorit.  A borostyánt csak így lehet tisztítani!!!, akár több napon keresztül.  A törékeny ásványokat óvatosan csak egy puha ecsettel szabad tisztítani, a vízben oldódó köveket nem szabad vízzel tisztítani. ((a klór erős oxidálószer, amivel a vizet tisztítják....(mindegyik ásvány károsodik a vegyszerektől), .ezért én egyik ásványomat sem mosom meg, az üvegtálkás sót részesítem előnyben.)) Vízre érzékeny: alunit, pirit, lápisz, türkiz, lepidolit, malachit és számos más ásvány.

- - Feltöltés   (Előtte meg kell tisztítani a köveket) -  a teli hold fényében. A holdfény sokkal jellegzetesebb, pozitív információkat hordoz, mint a nap fénye.  Ezért nemcsak a kövek saját információit erősíti, hanem új információkkal is gazdagítja.  A megtisztított hegyikristályra helyezve is fel lehet tölteni. A napnak erős, káros sugárzása van, roncsolja a kő szerkezetét, csak a borostyán szereti. Ezen kívül a mangán tartalmú ásványokat kifakítja.

 

?>